سفید کننده های طبیعی دندان را بشناسید

به گزارش بجنورد زیبا تلاش برخی افراد برای داشتن دندان‌های سفیدتر و لبخندی جذاب‌تر ستودنی و سفیدی دندان‌ها علاوه بر زیبایی، نشانه سلامت و سر‌زندگی است. در کنار خمیر دندان‌های سفیدکننده و کیت‌های دندان پزشکی، می‌توانید از تاثیر فوق‌الاده برخی مواد طبیعی نیز بهره ببرید:

روش‌های طبیعی سفید کردن دندان

توت‌فرنگی                                                                                                                                                                  توت‌فرنگی حاوی اسیدی است که دندان‌ها را سفیدتر می‌کند.می‌توانید توت فرنگی را له کنید و روی مسواکتان بزنید یا خیلی راحت‌‍تر، یک توت‌فرنگی بریده شده را روی سطح دندان‌ها بکشید.

زردچوبه                                                                                                                                                                     زردچوبه حاوی ماده‌ای به نام کور کومین است که خواص بسیار عالی دارد.یکی از این خواص سفید کردن دندان است.این ادویه ضد التهاب، آنتی‌بیوتیک و ضد عفونی کننده و نیز در کاهش درد دندان موثر است.

پوست‌موز                                                                                                                                                                           مواد سفید در پوست‌موز حاوی بالاترین غلظت پتاسیم هستند که گفته می‌شودبرای سفیدکردن دندان‌ها مفیدند.

جوش شیرین                                                                                                                                                                  جوش شیرین حاوی هیدروژن پراکسید است که دهان را از باکتری‌ها پاک می‌کند و شایع‌ترین کاربرد آن، سفید کردن دندان است.مقداری جوش شیرین را در نصف لیوان آب حل کنید و دهان خود را با این محلول شست شو دهید.

پوست پرتغال و برگ بو                                                                                                                                                      این دو سفید کننده طبیعی دندان ها که غیر معمول‌تر از بقیه مواد هستند رسوبات روی دندان‌ها را تا حد زیادی برطرف و دندان‌ها را درخشان‌تر می‌کنند.شما می‌توانید هر یک از آن‌ها را پودر کرده و به تنهایی استفاده کنید، یا به صورت ترکیبی روی دندان‌ها بگزارید.

زغال فعال شده                                                                                                                                                              دقت کنید که زغال باید فعال شده باشد.این زغال با زغال‌های معمولی فرق می‌کند. زغال را روی دندان بمالید و اندکی صبر کنید تا جرم‌ها را به خود جذب کند.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری علامت گذاری شده اند *