مصاحبه اختصاصی بجنوردزیبا با بازیکن بجنوردی تیم استقلال تهران

آیا شما هم تا به حال شنیده بودید که جوانانی از خراسان‌شمالی در بزرگترین تیم های ورزشی کشور بازی کنند؟ 

ورزش خراسان‌شمالی طی سال‌های اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته و جوانان زیادی را به سطح حرفه‌ای ورزش کشور معرفی کرده است. و ما در ادامه شما را با این ورزشکاران آشنا می‌کنیم .

رضا حمیدی از جمله جوانان بجنوردی می‌باشد که ورزش را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کند و ما در یک گفتگوی ساده و صمیمانه از زندگی در تهران و بازی در استقلال با وی صحبت کرده‌ایم. رضا حمیدی در این گفتگو اعلام کرد علاقمند است لقب اسطوره استقلال را بدست آورد.

اول خودت را معرفی کن:

به نام خدا، بنده رضا حمیدی بازیکن تیم نوجوانان تیم استقلال تهران هستم.

متولد چه سالی هستی؟

متولد سال ۱۳۷۹ هستم

اصالتا اهل کجا هستی؟

استان خراسان شمالی، شهرستان بجنورد و اصالتا از روستای اوخلی‌دنگل از توابع بخش حصارگرمخان ولی چند سالی می‌باشد که به بجنورد نقل مکان کردیم و با افتخار میگویم که الان ساکن جوادیه بجنورد هستم.

ساکن کجا هستی؟

من الان به خاطر فوتبالم دوسال است که به همراه مادر وبرادر کوچکترم که اونم مشغول بازی فوتبال در رده نونهالان است و در رده سنی خودش نابغه فوتبال است در تهران مستاجر هستیم.

باشگاه مگه خودش محل سکونت شما را تامین نمی‌کند؟

باشگاه ما خوابگاه داره ولی به خاطر اینکه سن بنده به شرایط خوابگاه نمی‌خوره به همین دلیل مسکن بنده و خانواده به صورت شخصی تامین می‌شود ولی پدرم به خاطر شرایط شغلیش در بجنورد ساکن است.

شغل پدر و مادرتان چی هست؟

پدرم در واحد خدمات پتروشیمی خراسان بصورت قراردادی شاغل هستند و مادرم خانه دار هستند.

چند تا خواهر و برادر هستین؟

دوخواهر که از من بزرگتر هستند و به تازگی دایی شده‌ام و یه برادر کوچکتر به نام محمد که من از فوتبالش لذت میبرم و در هرتیمی باشد طوفان به پا میکند.

از چند سالگی فوتبال را شروع کردی؟

از ۷ سالگی شروع کردم  ولی از سال ۱۳۸۸ بصورت جدی بازی می کنم.

با چه تیمی شروع کردید و الان در کدام تیم بازی می‌کنید؟

من ابتدا از مدرسه فوتبال پتروشیمی خراسان شروع کردم و الان در تیم پایه‌های استقلال تهران هستم و تمرینات ما اکثرا با بازیکنان سرشناس استقلال هست که چندین نفر از دوستامون به محض محیا شدن شرایط سنی شان در تیم بزرگسالان استقلال تهران جذب شدند.

در فامیل هایتان فوتبالیست داشتید؟

خیر نداشتیم. ولی برادر کوچکترم هم خیلی زیبا فوتبال بازی میکنه که تیم های تهرانی برای مسابقات جهت بازی در تیمشان  از برادرم دعوت میکنند.

در چه پستی دوست داشتید بازی کنید؟

من خیلی دوست داشتم به عنوان مهاجم بازی کنم ولی با نظر بهترین مربی‌ام در پسط هافبک وسط بازی می‌کنم و خیلی از این پستم رازی هستم.

بجز فوتبال به چه رشته ورزشی علاقه دارید؟

والیبال

ادامه تحصیل می دهید؟

قطعا ادامه تحصیل خواهم داد زیراورزش بدون تحصیل و سواد اصلا فایده‌ای ندارد.

رشته تحصیلی‌تان چی هست؟

کامپیوتر

دوست دارید در کدام تیم بازی کنید؟

درلیگ ایران استقلال، البته من پرسپولیس رو هم دوست دارم و در لیگ اروپا در تیم دورتمند و آرسنال دوست دارم بازی کنم.

چطوری به استقلال وارد شدی؟

چند سال پیش ما به همراه تیم پتروشیمی به اردوهای مسابقات فستیوال‌ها در استان‌های  دیگر می‌رفتیم و با توجه به نتایج خوب تیم ما به من پیشنهاد داده شد که در تهران تست بدهم که خداراشکر و خوشبختانه مورد قبول چندین مربی واقع شدم و همان تیم نوجوانان استقلال تهران بود.

بهترین خاطره ورزشی؟

یک بار به همراه تیم در تهران با علیرضا منصوریان و علی دایی و … در رستورانی بودیم که اقای منصوریان بعد از کلی صحبت در آخر گفتند انشالله همه شما رو طی یکی دوسال دیگه در تیم خودم ببینم و موفق باشید که به شانه من زد گفت: خوبی شما؟ اهل کجا هستی؟ تعریفتو از مربی ها شنیدم که من خیلی خوشحال شدم و روحیه گرفتم.

از کدوم نهاد و سازمان ها دلخوری یا گله داری و چرا؟

من خودم رو خیلی کوچکتر از این میدانم که دلخور باشم و یا گله کنم. ولی بلاخره یک جوان نیاز به حمایت دارد و من دوسال است که با حقوق حداقل اداره کاری پدر و کسالتی که ایشان دارند، در تهران با این هزینه اجاره مسکن‌ها و شرایط بسیار سخت زندگی می‌کنم و برنامه‌های باشگاه و رفت‌وآمد تا مدرسه و باشگاه، دوست دارم حمایت شوم و باتوجه به اینکه روز به روز نیاز است که هزینه‌های بیشتری بدهم و تا این راه را به پایان برسانم و اتفاق خوشی برای من و همشهریانم با راهیابی به تیم های مطرح کشوری باشد.

چه انتظاری از مسئولین داری؟

از مسئولین خراسان‌شمالی و خصوصا مدیرانی که درحوزه ورزش فعالیت دارند، خواهشمندم که چند تا تیم پایه خوب درست کنند و از پایه با آنان فوتبال کار کند به طوری که با این بازیکن‌ها به بزرگسالان برسند و از همه مهمتر استان خراسان‌شمالی هم در لیگ برتر یک تیم داشته داشته باشد و شک ندارم در خراسان‌شمالی استعدادهای خوبی می‌باشند ولی خاطرکمبود امکانات و بحث توان مالی، فوتبال خود را تا رده نوجوانان ادامه می دهند و به جوانان که میرسند کنار می گزارند.

چه برنامه هایی واسه آیند خودت داری؟

من می‌خواهم فوتبالم رو با جدیت ادامه بدهم تا به امید خدا در تیم بزرگسالان استقلال و تیم ملی و اگر شرایط ایجاد شود در یکی از تیم های اروپایی بازی بکنم.

چقدر به بجنورد علاقه دارید؟

من باینکه به خاطر شرایط فوتبال در تهران می‌باشم و خیلی کم به بجنورد می‌آیم ولی دلم برای بجنورد تنگ شده است. البته تابستان امسال با اینکه مدارس تعطیل بود مربی‌های ما اجازه آمدن به بجنورد را به من ندادند و من فقط دو روز به بجنورد آمدم و واقعا روحیه ام باز شد چون شهر زیبا و مردمان خوبی داریم.

بزرگترین آرزوی شما چی هست؟

بزرگترین ارزوی بنده اتفاقات خوب در بحث  درس و  موفقیتم در ورزش ویه روزی بتوانم سرمربی تیم ملی کشورم بشوم.

الگوی شما در فوتبال چه کسانی هستند؟

در لیگ داخلی علی دایی و فرهاد مجیدی و در فوتبال خارج از ایران هم لیونل مسی.

در فوتبال چه شماره‌ای رو دوست داری بپوشی؟

شماره ۶ یا ۸ برای من ارامش بخشه.

و در پایان اگر صحبتی برای همشهریان بجنوردی دارین بفرمایید؟

من از کلیه مربیان‌ام از همان ابتدا اقایان صفارا، شاهدی، موذن و خصوصا اقای جعفرزاده و همچنین مربیانی که تهران در خدمتشون بودم و  دست پدر و مادرم رو می‌بوسم که هیشه پشت من بودند و به خاطر من خیلی سختی‌ها را تحمل کردن تشکر می‌کنم و من قول میدهم یه روزی نام بجنورد به واسطه ورزش  همه جا سر زبانها باشد و من افتخار می‌کنم در پیشرفت فوتبال بجنوردم قدمی بردارم و مرا دعا کنند.

التماس دعا

امیر محمدی کشتی‌گیر تیم ملی، علی‌اصغر مجرد بهترین مدافع والیبال جوانان آسیا، احسان پهلوان بازیکنی نام آشنا در فوتبال ایران، امید منصوری و جواد داورپناه بازیکنان تیم پدیده خراسان، رضا حمیدی بازیکن تیم نوجوانان استقلال تهران و دیگر جوانان بجنوردی در رشته های مختلف ورزشی که هنوز برای ما آشنا نیستند از جمله کسانی هستند که ورزش را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنند.

۴ دیدگاه

1. بسیار مصاحبه جالبی بود.امیدوارم این نوجوان همشهری بسیار خوش بدرخشند و مایه افتخار کل استان شوند

2. سلام مصاحبه جالب و افتخارآمیزی بود به امید موفقیت این جوان برومند اهل خراسان شمالی

3. بسم الله رحمن الرحیم
    چه خوب افتخاره برای ما خراسانیهاکه ی جوان از خراسان شمالی در تیم استقلال تهران بزرگ باشه به امید آن روز که در تیم ملی گل بزنه
    حاجی محمدی

4. سلام مصاحبه خیلی خوبو با حالی بود امیدوارم همچنان پیشرفت کنه پدرش همکار مونه کنعانی بجنورد

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری علامت گذاری شده اند *