رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد:

شورای شهر براتیان را به خاطر پیشینه‌اش انتخاب کرد

رییس شورای اسلامی شهر بجنورد با اشاره به پیشینه شهردار منتخب در شهرداری مرکز استان گفت: اعضا شورا به خاطر جلوگیری از اتلاف وقت و عقب ماندن شهر در روزهای پایانی 6 ماهه نخست سال، نهایت سرعت و دقت را در انتخاب شهردار به خرج داده و آقای براتیان را با توجه به پیشینه وی به‌عنوان شهردار، انتخاب کرده‌اند.
شورای شهر بجنورد

به گزارش  بجنورد زیبا، مهدی محمدی رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد در نشست خبری با اصحاب رسانه، در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر عدم ارائه برنامه از سوی آقای براتیان اظهار داشت: سابقه و عقبه‌ای که ایشان در شهرداری مرکز استان داشتند کاملاً گویا بوده و نیازی به ارائه دوباره رزومه از طرف وی نیست.

محمدی عنوان کرد: در روز انتخابات شوراها، مردم به اکثریت لیست آقای براتیان رأی دادند و این انتخاب آقای براتیان به‌عنوان شهردار نیز در بستر اقبال عمومی انجام‌شده است؛ ایشان با موافقت دیگر اعضا انتخاب شدند.

وی تصریح کرد: شیوه عملکرد آقای براتیان به ‌تمامی اعضا اثبات‌شده و اگر عضوی رأی به تأیید ایشان نداده است به مخالفتی با خود آقای براتیان ندارد و اعتراض این عضو به روبه انتخاب شهردار است.

محمدی درباره اهداف مهم شورای پنجم نیز اظهار داشت: مهم‌ترین اهداف شورا در این دوره شفافیت، تصمیم‌گیری در بستر آرامش و ارتباط با مردم و مسئولان است.

 مردم به در انتخابات شورا به شهردار رأی ندادند

رییس کمیسیون خدمات و محیط‌زیست شهری شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: باید به دموکراسی احترام گذاشت؛ تعدادی از مردم به اکثریت لیست شهردار منتخب رأی داده اما بیش از ۸۵ درصد هم به سایر کاندیداها رأی داده‌اند؛ نمی‌توان این‌گونه برداشت کرد که تمامی رأی‌دهندگان نظرشان بر شهردار شدن ایشان است.

علیرضا باغچقی اظهار داشت: بهتر از بنده می‌دانید، چنین انتخابات گسترده‌ای را نمی‌توان به‌عنوان رفراندوم عمومی برای تأیید یک شخص در نظر گرفت. زیرا از حدود 110 هزار رأی‌دهنده صرفاً 10 یا 15 هزار نفر به این لیست رأی داده‌اند و نمی‌توان این‌گونه مطرح کرد که اکثریت مردم با انتخاب آقای براتیان به‌عنوان شهردار موافق هستند.

باغچقی با اشاره به تعیین موضع خود مبنی بر مخالفت با رویه کاری و اولویت‌های شهردار منتخب عنوان کرد: اصطلاح مردم را برای تأیید شهردار منتخب به کار نبرید؛ در بین این مردم موافقان بنده، موافقان شما و طیف‌های مختلفی از مردم حضور دارند که بر انتخاب شما صحه نمی‌گذارند.

وی دلایل مخالفتش را عدم ارائه برنامه در این دوره و همچنین عدم یکسان بودن اولویت‌ها در دوره گذشته ازجمله کم‌توجهٔ به حواشی شهر اعلام کرد.

باغچقی گفت: درصورتی‌که شهردار برنامه‌ای به شورا ارائه نداده است اعضای شورا می‌خواهند به روند صحیح یا اشتباه بودن چه چیزی در آینده نظارت کنند؟

وی اظهار داشت: اگر رویه کاری شهردار منتخب همچون گذشته باشد بنده بازهم با آن مخالفم اما به این انتخاب خوش‌بین هستم و تمام تلاش خود را در همراهی و همیاری اعضا شورا خواهم داشت.

 مردم بجنورد از شورای شهر انتظار کار عمرانی خاص نداشته باشند

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر بجنورد بابیان اینکه شهرداری به لحاظ درآمدی در وضعیت نامساعدی قرار دارد، گفت: مردم بجنورد در سال جاری از شورای شهر انتظار کار عمرانی خاصی در شهر نداشته باشند.

سید محسن موسوی اظهار داشت: اعتبارات بسیاری از پروژه‌ها پیش‌خور شده و هزینه‌هایی که در بودجه ۹۶ در نظر گرفته‌شده است اکنون برای پروژه‌های انجام‌شده درگذشته هزینه می‌شود.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای شهر بجنورد با تأکید بر اینکه شورای دوره پنجم شهر بجنورد نگاه اقتصادی دارد، اظهار کرد: طی چهار سال آینده سعی در بهبود وضعیت عمومی شهر و توسعه خدمات عمرانی خواهیم داشت.

بجنورد بیش از ۲ برابر میانگین کشوری حاشیه‌نشین دارد

موسوی بابیان اینکه بجنورد بیش از دو برابر میانگین کشوری حاشیه‌نشین دارد گفت: یک‌سوم جمعیت این شهر حاشیه‌نشین است.

وی با اشاره به آمار 70هزارنفری حاشیه‌نشینان در مرکز استان اظهار داشت: حاشیه‌نشینی یکی از سه مشکل اساسی شهر بجنورد است که در کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای پنجم برای حل آن باید برنامه‌ریزی کرد.

وی بابیان اینکه صنوف آلاینده و ترافیک نیز از دیگر مشکلات اساسی شهر بجنورد است، تصریح کرد: ایجاد شهرک‌های صنوف آلاینده ازجمله برنامه‌ها برای حل مشکلات آلودگی هوا است.

این عضو شورای اسلامی شهر بجنورد از ایجاد سه پایانه مسافربری به سمت تهران، مشهد و اسفراین خبر داد و عنوان کرد: با توجه به اینکه بجنورد مرکز کنترل ترافیک ندارد، راه‌اندازی مرکز مانیتورینگ کنترل ترافیک را پیگیری خواهیم کرد.

موسوی با اشاره به اینکه متوسط زمان توقف مسافران در بجنورد 24 ساعت است عنوان کرد: افزایش اقامتگاه‌ها و افزایش جاذبه‌های گردشگری ازجمله مجموعه پلنگ دره و باباامان به‌منظور افزایش ساعات توقف مسافران در بجنورد در دوره پنجم انجام خواهد شد.

موسوی تصریح کرد: همچنین پارک جدیدی به نام بابا موسی در ترکیب با بوستان باباامان در سال 97 ایجاد و به‌عنوان بزرگ‌ترین پارک دوقلوی کشور معرفی خواهیم کرد.

 بودجه 96 شهرداری دستخوش تغییرات

رییس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: بودجه سال 96 شهرداری مرکز استان 130 میلیارد تومان بوده است؛ 60 میلیارد تومان جاری و حدود 70 میلیارد تومان نیز به بخش عمرانی اختصاص دارد.

بهمن جباری اظهار داشت: حدود 35 میلیارد تومان از بودجه عمرانی در قالب دیون سال 95 دیده‌شده است و باقی آن نیز تقریباً در 4 ماهه نخست امسال هزینه شده است.

جباری عنوان کرد: اگر به شما بگویند بیش از 4 ماه در جایگاهی حضور ندارید، شما تمام تلاش خود را به کار بسته و سعی خود را به کار می‌بندید تا بهترین خروجی را داشته باشید؛ این موضوع نیازمند هزینه بالایی است و در شهرداری بجنورد نیز چنین اتفاقی رخ‌داده است.

جباری با اشاره به تحقق 20 درصدی کل بودجه 96 شهرداری باوجود گذشت پنج ماه از سال تصریح کرد: با این اوضاع شهرداری در ادامه سال 96 تقریباً نمی‌تواند کار عمرانی انجام دهد؛ ما برای تغییر این وضع قصد ایجاد تغییرات در متمم بودجه امسال شهرداری را داریم.

به گزارش بجنوردزیبا، این نشست خبری حدود دو ساعت نیم به طول انجامید و در آن به موضوعاتی از قبیل تدوین برنامه توسعه‌ای شهر، توسعه شورایاری‌ها، احداث باشگاه‌های فرهنگی ورزشی شهرداری، بهسازی باباامان و بش قارداش و انحلال کمیسیون پیگیری و حقوقی شورای اسلامی شهر بجنورد گفت‌وگو شد.

 

یک نظر

  1. قطعا همینطور است.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری علامت گذاری شده اند *