60 درصد کشته‌های درون‌شهری خراسان شمالی عابران هستند

به گزارش بجنوردزیبا، جانشین پلیس راهور ناجا در حضور خبرنگاران در بجنورد گفت: ۶۰ درصد کشته‌های سوانح رانندگی در سطح شهرستان‌های خراسان شمالی عابران پیاده هستند.

سردار “موسی امیری” اظهار کرد: با توجه به اینکه عابران پیاده‌سهم بالایی در سوانح رانندگی داخل شهر دارند، لذا از این‌ رو باید مسئولان برای تردد آنان برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: ساماندهی پل‌ها، روگذرها، زیرگذرها و ایمن‌سازی خیابان‌ها از اقداماتی است که می‌توان از بروز حوادث انسانی در داخل شهرها پیشگیری کرد.

جانشین پلیس راهور ناجا خاطر نشان کرد: هنوز شاهد وجود راه های 2 طرفه در جاده ها خراسان شمالی هستیم و به عنوان مثال مسیر پر تردد چمن بید به جنگل گلستان باید به سرعت تعریض تا ایمنی آن ارتقا یابد

سردار امیری در ادامه اظهار کرد: واژگونی ها، بیشترین حوادث جاده ای در محورهای خراسان شمالی را به خود اختصاص داده است

جانشین پلیس راهور ناجا در بخش دیگر سخنان خود به حادثه های ترافیکی در محورهای شهری اشاره کرد و گفت: یک معضل اساسی در ترافیک شهرهای خراسان، بالا بودن شمار فوتی پیاده ها در سانحه های رانندگی است.

وی تصریح کرد: بیش از 60 درصد از کشته ها سوانح ترافیکی در شهرهای خراسان شمالی، عابران پیاده ها هستند که در این زمینه مدیران این استان باید برنامه ریزی داشته باشند.

سردار امیری تاکید کرد: مسئولان و مدیران این استان باید ساماندهی تردد عابران پیاده را در اولویت برنامه های خود قرار دهند و با ساماندهی گذرگاه های عابران پیاده، ساماندهی روگذر ها و زیر گذرها، ایمنی تردد پیاده ها را ارتقا دهند.

جانشین پلیس راهور ناجا اظهار کرد: تلاش داریم تا ایمنی راه ها بویژه در این روزها که زمان بازگشت سفرهای تابستانی است، تقویت شود و حساسیت ها برای مراقبت ها بالا رود.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری علامت گذاری شده اند *