برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در خراسان‌شمالی

همایش بین‌‌المللی شیرخوارگان حسینی همزمان ایران اسلامی در شهرهای و روستاهای خراسان‌شمالی با حضور باشکوه مادران و رهروان حسینی در مساجد و تکایا برگزار شد

به گزارش بجنورد زیبا به نقل از تسنیم ٬ همایش بین‌المللی شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه محرم‌الحرام با حضور گسترده مردم حسینی استان خراسان‌شمالی و در میان حزن و اندوه مادران و فرزندان این دیار ولایتمدار٬ پیش از ظهر امروز در تمام مساجد و حسینیه‌های استان خراسان شمالی برگزار شد.

در این مراسم با شکوه مادران حسینی به همراه شیرخوارگانشان که ملبس به ردای حسینی شده بودند٬ با اهل بیت‌ اطهار(ع) هم‌قسم شدند تا در مسیر اعتقاد و باور به ایمان راسخ٬ قدم برداشته و پایبند آرمان‌های حسینی باشند.

قائم مقام مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان‌شمالی در مراسم شیرخوارگان حسینی درهیئت حسین‌جان(ع) بجنورد اظهار داشت: سبک زندگی اسلامی٬ سبک تربیت فرزندانی جهادی و پای کار انقلاب است و این نقطه مقابل تفکرات دشمنان این نظام است.

وی افزود: برنامه گسترده دشمنان٬ نفوذ در باورهای اعتقادی مردم ایران است و می‌خواهند از این طریق داشته‌های خانوادگی و آئین‌های مذهبی ایران اسلامی را از بین ببرند. برنامه کاهش نسل و موالید در کشورهای شیعی٬ یکی از این برنامه‌های دشمنانه آن‌هاست و متاسفانه برخی از خانواده‌های ایرانی نیز در این دام گرفتار شده‌اند.

قائم مقام مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان شمالی ادامه داد: فرزندآوری و ازدیاد نسل٬ باید به سبک زندگی ما تبدیل شود و همه مردم باید با این ترفند دشمنان مقابله کنند. جمعیت یکی از عوامل و مولفه های قدرت هر نظام است و هر کشوری با این مولفه می‌تواند در برابر استراتژی‌های دشمنان ایستادگی کند و این راه نجات و حیات ملت است.

حجت‌الاسلام افشین فر با بیان نکاتی از زندگی ساده اهل بیت(ع) گفت: برخی به بهانه‌های واهی و ساختگی همانند مشکلات مالی و اقتصادی و یا مباحث تربیتی از فرزندآوری غفلت کرده‌اند و این در حالی است که کشورهای غربی برای افزایش جمعیت٬ برنامه‌های مختلفی را طراحی کرده‌اند و می‌دانند که این یک مولفه اساسی قدرت ملی است.

وی نظام خانواده را مستحکم‌ترین نهاد برای مقابله با مشکلات ایجاد شده از شوی دشمن دانست و تصریح کرد: با این نهاد عظیم و قدرتمند و تربیت فرزندانی زهرایی و علوی٬ می‌توانیم در برابر همه دشمنی‌ها سرافراز و سربلند باشیم.

عکاس: وحید خادمی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری علامت گذاری شده اند *